Met enig trots presenteren wij u de "NOMAD" van Robertson-Outback. Een echt Nederlands product dat in opdracht van ons, door een trailer bouwer in elkaar gezet is. Wij misten een betaalbare trailer dat niet geïmporteerd is uit Afrika of Australië, dat prijstechnisch behoorlijk aan de hoge kant is. We zochten een trailer die je snel meeneemt voor korte trips, licht is van gewicht en uitstekend meegetrokken kan worden tijdens toertochten of weekend trips. Een andere reden van het maken van een nieuwe trailer heeft te maken met een 'gat' vullen tussen zelfbouw (tussen de € 500,00 en € 4500,00) en een import trailer ( € 10.000,00 + ). Wij hebben een goede tussenoplossing ontworpen, waarvan wij denken dat deze zeer interessant zal zijn voor hen die geen tijd of vaardigheden hebben om zelf een trailer te willen bouwen en een importtrailer uit Afrika veel te duur vinden.
De Trailer
Opvallend aan deze trailer zijn de drie units. Deze units hebben de functie als bergruimte tijdens uw reis of andere doelstellingen. U kunt deze heel vrij indelen naar wens., waarbij wij in de hoofdbak sjor railsen hebben geplaatst om uw bagage degelijk vast te kunnen zetten. Het chassis is gemaakt van sterk geconstrueerd 4mm gegalvaniseerd staal in de vorm van een raamchassis. Hier onder is een gedempte KNOTT torsie as geplaatst is die een last van 1350kg kan dragen. Bovenop het chassis is de hoofdunit geplaatst, welke gemaakt is van aluminium. Om de kist stevig en in vorm te houden, is deze op diverse plaatsen verstevigd. De bodem is heeft een 18mm dikke houtplaat, welke tegen velen soorten weersinvloeden is beschermd. Binnen in de hoofdunit, zijn op strategische plekken verstevigingen aangebracht, evenals in de deksels. Aan weerszijde van deze hoofdunit, zijn twee stalen units gemonteerd, die ieder een maximaal vastgezet gewicht kunnen hebben van 20kg. Zowel de hoofd- als zij units, zijn allen afsluitbaar met RVS draaigrepen en een slot. Dit voorkomt ongenode gasten die uw eigendommen willen meenemen. De zijunits hebben geen last van regen inval, maar om diverse redenen kunnen wij ze niet waterdicht noemen. Hetzelfde geldt ook voor de hoofdunit. Wij hebben erg veel moeite gestoken om deze bak ‘waterdicht’ te maken, maar feitelijk gezien kan water via de achterdeur naar binnenkomen als u door het water rijdt. Door de ideale hoogte van de trailer (60cm!), is deze trailer waterdicht tot onderzijde achterklep. De wiel-kasten zijn eveneens niet standaard, maar doordacht geconstrueerd. Op de kopse kanten van de wielkasten, kunt u probleemloos staan. Deze plekken zijn gemarkeerd door een in vorm gespoten zandverf voor grip. Hierdoor kunt u ook gemakkelijker dieper in de hoofdunit komen of om uw bagage vast te zetten op de bovenste klep. Tevens hebben deze wielkasten ook een beschermende functie tegen invloeden van buitenaf. Het frame is zo opgebouwd, dat zij de trailer rondom een goede bescherming bieden tegen een stootje. Omdat het wenselijk is dat de hoofdunit ‘waterdicht’ blijft, kunt u op de wielbakken uw jerrycanhouder, gasfles of andere zaken monteren.
De bovenklep heeft aan de onderzijde een aluminium constructieframe, welke voor stevigheid en draagvermogen zorgt. Het zogenaamde ‘piano’ schanier is gegalvaniseerd, om te voorkomen dat deze door vocht aangetast zal worden. De klep heeft twee gasveren van ieder 500Nm om het openen en sluiten, al dan niet met last er op, te vergemakkelijken. Twee sloten zorgt er voor dat de bak ontoegankelijk voor ongenode gasten gemaakt wordt.
De achterklep heeft eveneens een frame constructie, welke van belang is tegen inbraak, maar ook voor het gebruik als tafel. Deze toegang kan ook ipv neerwaartse klep, ook als deur gemonteerd worden. Als neerwaardse klep, is deze niet geschikt om op te staan, of zware producten op neer te zetten. De twee schanieren zijn vervaardigd van RVS materiaal en de toegang zal worden afgesloten met een RVS draaisluiting met een slot.
De dissel is relatief lang en daar is bewust voor gekozen. Trailers met kortere dissels zijn erg lastig te manoeuvreren. Die reageren vrijwel direct op uw stuurgedrag en dat kan tot ergerlijke situaties leiden. Dat is niet wenselijk en daarom hebben wij gekozen voor een wat langere dissel. Hiermee creëren wij tevens de mogelijkheid om het reservewiel te kunnen bevestigen, in plaats van in de kist of onder het chassis. Dit is beter voor uw rug en de bodemvrijheid blijft op deze manier gewaarborgd. Montage van het reservewiel op de dissel zorgt ook voor meer balans. Maar naar wens kunt u natuurlijk ook een bermkeuken of kist op laten monteren. De dissel is standaard afgemonteerd met een wettelijk toegestane kogel-koppeling. Hierbij adviseren wij u op welke van de vier mogelijke posities deze komt te staan, in relatie met de positie van uw trekhaak.
Tot slot is de trailer ongeremd, omdat het niet noodzakelijk is om er een geremde trailer van te maken. Uiteraard inventariseren wij de wens van de klant en is er de mogelijkheid tot het afmonteren van een geremde versie Robertson Outback Trailer. Naar wens kunnen wij er ook een gekeurde trailer van maken.
De Mogelijkheden en Prijzen
Wij verkopen voor het gemak, drie soorten mogelijkheden. Als u wel een trailer wenst, maar de financiën niet rond denkt te kunnen krijgen, dan bieden wij u de mogelijkheid tot een soort ‘uitgeklede’ versie van de basis trailer. Waar dat op neerkomt is feitelijk gezien, de ongespoten afwerking van de trailer. Dit scheelt namelijk zo veel uurloon en materiaal, dat dit gunstig uit kan vallen voor geïnteresseerden met een beperkt budget. Voor hen die over een terreinwagen / SUV beschikken en op onverharde wegen of terreinen wensen te rijden, kunnen wij de ‘Basis Versie’ uitbreiden om te trailer geschikter te maken voor het doel.
De ‘Basis Versie’ trailer is als volgt opgebouwd:
- gegalvaniseerd chassis (optie is stralen, schooperen, poedercoaten)
- gespoten units
- zij-units van staal (optie is RVS)
- 2 stabilisatie steunen achter
- ongeremde 1350 torsie as (optie is geremd of zelfs onafhankelijk)
- standaard stalen velgen met goede banden + 1 reserve wiel
- binnen in de hoofdunit is het onafgewerkt, ongespoten (optie is afwerken)
- binnen in de hoofdunit zijn er sjorrailsen aangebracht
€ 5771,50 incl btw, zonder daktent
€ 7063,84 incl btw, incl Hannibal 1.40 daktent
De ‘Budget Versie’ van deze trailer is als volgt opgebouwd:
- gegalvaniseerd chassis
- ongespoten units, dus onbehandeld aluminium
- zij-units van staal
- 1 stabilisatie steun achter
- ongeremde 1350 torsie as
- standaard stalen velgen met goede banden + 1 reserve wiel
- binnen in de hoofdunit is het onafgewerkt, ongespoten
- binnen in de hoofdunit zijn er sjorrailsen aangebracht
€ 4998,00 incl btw, zonder daktent
€ 6290,34 incl btw, incl Hannibal 1.40 daktent
Onze 'Off the Road Versie' is hetzelfde als de ‘Basis Versie’, maar dan als extra’s:
- volledig op elkaar afgestemde wielen, zoals deze op uw eigen voertuig zitten
(hiervoor plaatsen wij bv conversieringen en monteren we grotere standaard velgen)
- 2 stabilisatie steunen achterop gemonteerd
€ 6545,00 incl btw, zonder daktent
€ 7837,34 incl btw, incl Hannibal 1.40 daktent
Extra mogelijkheden
- trailer in de kleur laten spuiten van uw voertuig
- extra zij toegang in de trailer
- dakrail voor bijvoorbeeld montage kano, fiets, ski/ snowboard etc etc
- externe- en interne verlichting
- intern rack voor gestapelde boxen
- onafhankelijke wielophanging (zeer prijzig)
- daktent bij bestelling van de trailer, tegen een zeer scherpe prijs
LEVERTIJD: houd rekening met 2 maanden. Dit is afhankelijk van de beschikbare tijd/ ruimte van onze trailer bouwer. Bij akkoord bestelling, dient een aanbetaling van 25% overgemaakt te worden. GARANTIE: tenminste 1 jaar. Let op de voorwaarden. Voor meer informatie, zie onze website http://www.robertson-outback.com" onclick="window.open(this.href);return false; of stuur mij een PM/ emailtje
Ter info; wij noemen onze trailer geen offroad trailer, maar wij zijn overtuigd dat onze trailer in het terrein behoorlijk goed zal presteren.
