Pagina 1 van 1
Welk vet of olie in swivel?
Geplaatst: di 23 feb, 2016 10:50
door dafaljan500
De swivel balls staan wat vettig, op het eerste zicht nog niet te zorgwekkend…alhoewel, ik wil zeker zijn …en voorkomen is beter dan genezen.
De seals waren nog intact, balls mooi glad oppervlak…ik moet de ontluchting nog checken alsook speling op de pins en lagers, maar verwacht daar ook niet direct problemen.
Ik ga er dus van uit dat ik met wat bijvullen van vet (dat er nu ondertss is uit gekomen) wss al gered/gesteld ben voor geruime tijd.
Echter vind ik her en der verschillende ‘overtuigingen’ ivm welk vet dit juist moet zijn.
Graag de kenners aan het woord
Td5 - 2003
Re: Welk vet in swivel?
Geplaatst: di 23 feb, 2016 11:36
door eL Tee
Bearmach swivel Grease...
Re: Welk vet of olie in swivel?
Geplaatst: di 23 feb, 2016 13:31
door sammels
Vet type: EP00
Re: Welk vet of olie in swivel?
Geplaatst: di 23 feb, 2016 18:23
door maateke/alain
sammels schreef:Vet type: EP00
+1 als het gaat om wat bij te vullen. Volledig vernieuwen van het vet raad ik Bearmach swivel Grease of Land Rover One Shot aan.
Re: Welk vet of olie in swivel?
Geplaatst: di 23 feb, 2016 19:23
door De Rob
Ik heb steeds Bearmach one shot liggen...Maar u kan dit ook zelf maken door EP 00 en een pot molybdeen grafietvet mengen tot een smeuig papke..ik heb zo een vierkante bus van handzeep gemengd met dit goedje staan en met een pompje er op.Daarnaast heb ik een pomp ex Brits leger tergrootte van een one shot tube die ik dan vol pomp en in de swivel duw.
Meestal zit er bij iedereen veel te veel dergelijk zwart vet in die bollen...wat altijd in uw differentieel terecht komt.De olie die wordt afgelaten van het voorste diff ziet dan ook meestal zwart.
Rob
Re: Welk vet of olie in swivel?
Geplaatst: wo 24 feb, 2016 20:03
door sammels
Ik vind het gebruik van grafiet in het vet van de swivels niet zo een goed idee.
Ik laat in tussen tijd geregeld mijn olie van de diff af voor controle als je grafiet vet gebruikt ziet uw olie altijd grijs a zwart .
Nu kunde niet meer zien aan de hand van de olie in welke staat uw diff en de lagers zijn.
Ik gebruik gewoon EP00 vet en mijn olie komt er mooi geel af is er een grijze spikkel in, wil zeggen dat er iets kapot aant gaan is.
De bollen met EP00 is meer als goed genoeg.
Re: Welk vet of olie in swivel?
Geplaatst: do 25 feb, 2016 19:19
door nielsc
Ik gebruik ook dat multi purpose vet dat ik ook aan wiellagers doe

Re: Welk vet of olie in swivel?
Geplaatst: do 25 feb, 2016 22:32
door De Rob
nielsc schreef:Ik gebruik ook dat multi purpose vet dat ik ook aan wiellagers doe

Ja,maar bij "stijf" vet blijft aan de zijkanten kleven en de homokineet draait dan in een tunnelleke.Ik heb er zo al uit mekaar genomen.
Best een beetje EP00 doormengen.
Rob