Pagina 1 van 1

Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 07:38
door Penguin
Iemand al zo eentje geïnstalleerd en een How-To kan beschrijven?

't is ma dat het een groot gat gaat worden als ik dees verpruts :o

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 09:00
door Vogler
Er staan er enkele op youtube maar volgens mij brengen ze niet veel nieuws voor iemand die een beetje van aanpakken weet,. Zoek wel op sidelocker ipv sidebox,
Sterkte ;)

J

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 09:06
door Penguin
ook al op gezocht.
De meeste die ik terug vind zijn van britpart.

Zal spanned worden :)

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 09:34
door Henk
Ik heb vorige keer in Newbury twee binnenkanten van die Wolf lockers gekocht en deze keer heb ik er de deurtjes van gevonden.
Het zijn de lockers die in een 3-deurs 110 passen.

eentje zit er sinds gisteravond op zijn plaats maar ik moet het gat nog uitslijpen ... :sick: :crazy: :problem:

Foto van zo'n locker:
Afbeelding

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 10:17
door svx-066
toch simpel ?

uw maat van de uitsparing aftekenen op een tape en in de 4 hoeken een gat boren en dan rondom zagen met de wipzaag met een metaal zaagje en dan moet je gewoon uw box nog insteken en riveteren/lijmen.

met een slijpschijf lijkt me niet handig om zoiets uit te doen ?

http://www.gmb-mount.de/download/gmb-mo ... ukiste.pdf

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 10:29
door Penguin
Volgens mij gaat da ni lang leven als dat enkel aan de flank wordt vast gemaakt.
Box moet op z'n minst nog aan chassis vast gemaakt worden.

Bij de britparts zit er nog een steunblak bij die van chassis naar zijpaneel gaat. Dus plaats en hoogte van het gat is van belang daar.

thx voor je link naar pdf, maar dat is voor een box achter het voorwiel. Mijne is zoals die van Henk

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 11:32
door Landy Bean
Kijk eens in Oostenrijk bij Hesch of in Duitsland bij Extec, Verschiet niet van de prijs maar Is wel de beste kwaliteit die ik tot nu gezien heb, installatie is niet moeilijk, meten Is weten, wel het bloot aluminium goed in de verf zetten voor je de locker erin monteert.
Way betreft de stevigheid deze worden achteraan ook vast gezet.

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 11:53
door Penguin
Deze staat al te wachten om geinstalleerd te worden:
https://www.nakatanenga.de/zubehoer/ord ... eschichtet

op defender2 zijn ze van nakatanenga wakker geworden na ik hun antwoord naar me gepost had ;)

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 12:05
door Wolf
Penguin schreef:Box moet op z'n minst nog aan chassis vast gemaakt worden.
Bij de britparts zit er nog een steunbalk bij die van chassis naar zijpaneel gaat. Dus plaats en hoogte van het gat is van belang daar.
inderdaad absoluut nodig; bij mijn zelfgemaakte boxen heb ik ook een verstevigingsbalk geplaatst die over het chassis liep tot praktisch tegen de carrosserie.
Zo kan dat wel wat gewicht dragen.

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 13:25
door Henk
Penguin schreef:Volgens mij gaat da ni lang leven als dat enkel aan de flank wordt vast gemaakt.
Box moet op z'n minst nog aan chassis vast gemaakt worden.
Ik zet ze van boven vast, in de flank en ze worden nog eens extra ondersteund door de draagbalk van een 5-deurs

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 06 apr, 2016 22:53
door Ghenji
Op mijn ex-MOD 110 zitten ook zo een lockers standaard. Worden inderdaad ondersteund door zo een dwarsbalk. In mijn geval dragen die aan elke kant 40 Liter benzine.

Re: Sidebox

Geplaatst: vr 27 mei, 2016 13:42
door dafaljan500

Re: Sidebox

Geplaatst: vr 27 mei, 2016 13:47
door Penguin
no sh!t-parts for me ;)

Box staat er ondertussen in. Eerst malleke gamaakt in karton om zo te kunnen passen voor te snijden

https://www.one-life-live-it.be/blog/to ... ide-locker

Re: Sidebox

Geplaatst: vr 27 mei, 2016 14:27
door Henk
Mijne zitten er ook in maar was niet zóó simpel. Die militaire zijn denk ik groter dan wat jij hebt en moeten er langs binnen ingezet worden, althans zo heb ik het gedaan. Aan de rechterkant zit brandstof filter inderdaad dik in de weg, heb die wat verplaatst maar nog niet ideaal :(

Nu zelf aangepaste rocksliders aan het maken omdat de deurtjes er buitenop zitten en vééél te laag komen zodat de Mantec rocksliders onbruikbaar zijn geworden.

Kokerprofiel van 80x50 en 1850 lang genomen, achteraan bij deurtje een stuk afgeslepen en een platte lat ingelast van ongeveer 550mm.
Vooraan een steunoog voor de bout van de bulkhead, in midden 2 steunen en achteraan nog 2 steunen. Nog een extra buis op de zijkant voor meer protectie en hopelijk zijn ze morgen klaar. En dan nog eens laten galvaniseren.

Met dank aan DVL4x4 voor materiaal en advies

Re: Sidebox

Geplaatst: vr 27 mei, 2016 15:48
door dafaljan500
Penguin schreef:no sh!t-parts for me ;)

Box staat er ondertussen in. Eerst malleke gamaakt in karton om zo te kunnen passen voor te snijden

https://www.one-life-live-it.be/blog/to ... ide-locker
...het ging me maar om de manier van bevestigen/installeren ivm extra-steun-beugel

Re: Sidebox

Geplaatst: vr 27 mei, 2016 15:54
door Penguin
I know ;) maar dit werkt niet als je rocksliders hebt.
Zij leggen die dwars lat veel te laag.

Re: Sidebox

Geplaatst: zo 24 jan, 2021 15:46
door Vogler
Henk schreef: wo 06 apr, 2016 13:25 Ik zet ze van boven vast, in de flank en ze worden nog eens extra ondersteund door de draagbalk van een 5-deurs
'k Ben weer maar eens aan het prakkezeren over een sidelocker... Is dat de balk die nummer 9 heeft op onderstaand diagram (of hier)?

Afbeelding

Groeten,

Joris

Re: Sidebox

Geplaatst: ma 25 jan, 2021 13:26
door Henk
Is inderdaad die balk.
Had die toevallig liggen want die zit normaal niet op een 3-deurs. Heb die er in gefoefeld na het plaatsen van de lockers en dat was niet zoo simpel wegens plaatsgebrek. De lockers steunen perfect op de balk en 2 volle jerrycans zijn geen probleem.

Re: Sidebox

Geplaatst: ma 25 jan, 2021 15:28
door Wolf
ik heb daar indertijd in mijn 110 een "gewone" U-balk onder gestoken. Was piece of a cake.

Re: Sidebox

Geplaatst: ma 25 jan, 2021 17:18
door Fetzl
Vogler schreef: zo 24 jan, 2021 15:46 'k Ben weer maar eens aan het prakkezeren over een sidelocker...
ik volg even, want zo eentje staat ook op mijn lijstje

welk modelletje had je in gedachten ? met een flush deurtje of niet ?

Re: Sidebox

Geplaatst: ma 25 jan, 2021 18:34
door De Rob
Vogler schreef: zo 24 jan, 2021 15:46
Henk schreef: wo 06 apr, 2016 13:25 Ik zet ze van boven vast, in de flank en ze worden nog eens extra ondersteund door de draagbalk van een 5-deurs
'k Ben weer maar eens aan het prakkezeren over een sidelocker... Is dat de balk die nummer 9 heeft op onderstaand diagram (of hier)?

Afbeelding

Groeten,

Joris
Verleden week is er zo iemand aangekomen hier met die nr 9 er van onder gehaald.....rood op de tc.
morgen komt em om er een nieuwe onder te steken....wringen ...lassen. Def 130.Is alleen onder dubbel rij zetels.
Rob

Re: Sidebox

Geplaatst: ma 25 jan, 2021 19:39
door Vogler
Fetzl schreef: ma 25 jan, 2021 17:18 met een flush deutje of niet ?
Ja, flush en liefst zo bescheiden mogelijk, bij voorkeur niet zo'n vierkante puist. 'k Vind deze zelfbouwexemplaren er eigenlijk niet slecht uitzien, ook al zijn ze bezwaarlijk bescheiden te noemen en zijn de deurtjes waarschijnlijk nogal onderhevig aan torsie.
De kast moet sterk zijn om de vibraties van de golfplaatwegen te kunnen weerstaan, en liefst waterdicht.

Groeten,

Joris

Re: Sidebox

Geplaatst: ma 25 jan, 2021 20:14
door Fetzl
De Rob schreef: ma 25 jan, 2021 18:34 morgen komt em om er een nieuwe onder te steken....wringen ...lassen. Def 130.Is alleen onder dubbel rij zetels.
't is idd gene simpele om te vervangen.... d'er zit vanalles in de weg

Re: Sidebox

Geplaatst: ma 25 jan, 2021 20:19
door Fetzl
Vogler schreef: ma 25 jan, 2021 19:39 Ja, flush en liefst zo bescheiden mogelijk, bij voorkeur niet zo'n vierkante puist.
de gangbare side lockers hebben een deurtje van 485mm x 295mm

Wat denk je van een kleine gullwing als deurtje ?
er zijn kleinere modelletjes bij Explore Glazing
Afbeelding

Die voor Jeep = 721*428 mm
Die voor Suzuki Jimny = 658*399 mm
maar mss kunnen ze ze ook op maat maken ?

Re: Sidebox

Geplaatst: di 26 jan, 2021 21:28
door Vogler
Geen slecht idee op zich! Maar ik vind het kader van Explore dan toch wat lomp. Er zitten dan al wel Explore ramen in de hardtop, maar ik zie toch liever een vierkantere vorm voor de sidelocker.

Bijkomend lijkt het me niet zo slim om dat type sluitingen daar te gebruiken. Als daar wat teveel vuil in komt - en al helemaal als het aankoekende modder zou zijn - dan zou het wel eens moeilijk kunnen worden om ze open te krijgen. Ik merkte het bij de gullwings duidelijk na de zandstorm in IJsland en het laatste tripje naar Marquenterre.

J

Re: Sidebox

Geplaatst: di 26 jan, 2021 23:38
door Fetzl
true... ik zou ook niet opteren voor dat type sluiting... 't was meer het idee van een bestaande oplossing te repurposen
ik had ergens een link naar een Duitse oplossing... zag er goed uit, maar vind em niet direct meer - I keep on looking

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 27 jan, 2021 10:27
door De Rob
Al men side boxes in de flank inbouwd moet men wel iets respekteren.......De klep mag niet naar achter open zwaaien Dat geeft problemen op de t.c als er ne slimme dat in het oog krijgt.Dat wordt gelijk geschakeld met de wetgeving op deuren.Ik heb ooit gezever gehad met een militaire 110 met die jerrycan storage boxes in de flank.Die scharnieren ook naar achter.
Rob

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 27 jan, 2021 11:39
door Fetzl
hoe raakt een Rolls Royce dan door de keuring.
Die hebben achteraan toch ook suicide doors ?

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 27 jan, 2021 12:28
door Waldorf
Of iets meer down to earth: de Opel Meriva.

Afbeelding

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 27 jan, 2021 12:29
door De Rob
Fetzl schreef: wo 27 jan, 2021 11:39 hoe raakt een Rolls Royce dan door de keuring.
Die hebben achteraan toch ook suicide doors ?
Ja maar die gaan niet open als de voordeuren nog toe zijn..Dan mag het wel.
Kan ook zijn nu dat de motor draaid of kontakt op staat dat er een vergrendeling is...
Rob

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 27 jan, 2021 13:12
door Fetzl
ah - weer iets bijgeleerd
anyway... ik zou ze toch naar achter laten opendraaien hoor... meest logisch

Re: Sidebox

Geplaatst: wo 27 jan, 2021 21:33
door Vogler
Ik zou ze naar onder laten opengaan, dan kunnen ze ook als tafeltje of aflegplek dienen. Of als obstakel om met je schenen tegen te lopen :-D

Re: Sidebox

Geplaatst: do 28 jan, 2021 17:37
door Fetzl
power of the community: https://shop.gmb-mount.de/defender/staukiste-hinten/

maar niet van de goedkoopste oplossingen

Re: Sidebox

Geplaatst: do 28 jan, 2021 19:10
door Wolf
ikke ooit een aluplaat 2x geplooid, steunbalkje eronder en erachter en klaar was 1 bak, aludeurtje gemaakt, scharnieren opgezet, slotje aangemaakt en klaar was 1 kant. kostprijs: peanuts. Alu was overschot van ander projectje. :-)

Re: Sidebox

Geplaatst: do 28 jan, 2021 22:04
door Vogler
Thx. Die gmb's had ik ook gevonden, maar dat zijn er voor achter het achterwiel.
Zelfbouw is wel het leukste natuurlijk.

J

Re: Sidebox

Geplaatst: do 28 jan, 2021 23:03
door Wolf
't hangt allemaal af voor wat het moet dienen.

Afbeelding

Re: Sidebox

Geplaatst: vr 29 jan, 2021 10:05
door Fetzl
Vogler schreef: do 28 jan, 2021 22:04 Zelfbouw is wel het leukste natuurlijk.
het bakje an sich is niet het ding, da's zo gepiept, maar het deurtje waterdicht krijgen....da's een ander paar mouwen
kwestie van de juiste extrusieprofielen te vinden zeker ?